Nejsem fotogenická a nerada se fotím

… TO JSOU VAŠE PRVNÍ SLOVA, SE KTERÝMI MĚ VÍTÁTE.

Je to úplně běžný pocit, nemějte z něho obavy. Pokud nejste profesionální modelka nebo celebrita a nejste na pozornost fotografa zvyklá, nesmělost, stud a absolutní nevědomost, jak se před objektivem chovat, je úplně v pořádku. Ano, pak tu máme procento, které objektiv zbožňuje, to je taky v pořádku 🙂

Já osobně se pře objektiv občas také postavím. A díky těmto zkušenostem mám pro vás pochopení a taky pak vím, jak na vás. Velmi často řešíme vzhled a postavu. Narostly jsme, jak jsme narostly a použiji klišé, že každá žena je krásná. Některá více a některá méně. A ukazatel není ručička na váze, symetrická tvář a jiné. Z prvních fotek a z prvních reakcích na ně poznám, jak se máte rády nebo ne. To je ten pravý ukazatel krásy. Občas mě až píchne u srdce, když slyším jak se vidíte. Ale to pro mě pořád nic neznamená. Vyslechnu si to, ale nijak tomu nevěnuji více pozornosti než je třeba a naopak mě mnohem více hecujete k tomu vám ukázat pravý opak. Pokud si u mě všimnete jakéhosi potutelného úsměvu, tak to je známka mého nesouhlasu s vámi a takové to: co mi to tu povídáš, vždyť Ty ani nevíš, kolik je na Tobě hezkého. A abych byla upřímná a poukázala i na druhou stranu mince, ne vždy se zadaří. Je to malé procento, ale stane se. Většinou tam hraje velkou roli obrovská nespokojenost sama se sebou, ta se dá do určité míry rozpustit, ale jakmile je pomyslná hranice nespokojenosti příliš vysoká a vy se vidíte čím dál černěji, tak bohužel v tomto krátkém časovém úseku nemohu posloužit. To už je pak práce z jiného oboru, se kterou také velice ráda pomohu.

Nechte veškerou práci na mě, vy si to prostě jen užijte a obavy hoďte za hlavu.

Ve stručnosti vám popíšu průběh focení. Je to proces, který má vesměs téměř totožný průběh. V první řadě se držím hesla, nechtěj zázraky hned od začátku, ale dějí se. To platí jak pro mě, tak i pro vás. Je to jakési seznamovací, zahřívací kolo, kde si vás oťuknu a tím se mi začíná spouštět i můj kreativní pohled na vás..a pak už to jede..dolaďujeme oblečení, účes, scénu. Konzultuji s vámi moje vize a dávám vám v průběhu nahlédnout na fotky, kdy máte možnost moji práci směřovat k obrazu svému. V tuto chvíli je VELMI DŮLEŽITÁ upřímnost. Pokud mi budete tvrdit, jak je to skvělé a doma to obrečíte…nemusím dál pokračovat, že ne?

Někde jsem slyšela, že fotogeničnost neexistuje.

Co si o tom myslíš, zeptal se mě kdosi..(omlouvám se, ale za boha si nemohu vzpomenout, která z vás to byla). Celkem zajímavá otázka k zamyšlení. Žádné studie na toto téma jsem nehledala, ale odpověď přišla celkem rychle.

Dle mého názoru fotogeničnost neexistuje. Dle mého názoru existuje fotograf(ka) profesionál nebo “cvakálista”.

A vy, co jste dostaly od svých milých poukázku na focení a odhodláváte se, bojíte se, stydíte se. A ne jen vy, kdokoliv. Nezávazně mi třeba jen zavolejte a můžeme to spolu trochu probrat. Strach je hrozná potvora, která nám v životě ubírá spousta klidu a radosti.

Těším se na vás s otevřenou náručí

Marcela

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *